Як відмовитися від спадщини в Україні


Спадкоємцю надається право протягом 6 місяців від дати відкриття спадщини прийняти спадщину або відмовитися від успадкованого майна.

 Умови відмови від майна спадкодавця прописані в ст.  1273 Цивільного кодексу України (ЦКУ). В українському законодавстві передбачено право відмови спадкоємця від спадщини, незалежно від виду спадкування.

 Щоб засвідчити рішення не брати успадковане майно, необхідно обов'язково відмовитися від спадщини.  Для цього слід написати заяву.

 Документ подається нотаріусу в населеному пункті за місцем відкриття спадщини.  Якщо немає нотаріуса, документ для відмови від спадщини приймає уповноважена особа органу місцевого самоврядування.

 У зазначеній статті ЦКУ передбачено особливості відмови в залежності від повноти громадянських повноважень спадкоємця:

- фізична особа цивільна дієздатність якої обмежена може не прийняти спадщину за згодою опікуна, піклувальника, органу опіки та піклування;

- неповнолітнім особам віком 14-18 років дозволено написати спадковий відмова при згоді батьків, опікуна, усиновителів і органу опіки та піклування;

- якщо спадщина належить малолітній особі молодше 14-ти років, то його батьки, опікун, усиновителі вправі заявити про відмову такого спадкоємця тільки з дозволу органу опіки та піклування.


15.02.2020