Перепланувати об'єкти будівництва не втручаючись в несучі конструкції тепер можна без дозволу


Чиновники внесли зміни до Переліку будівельних робіт, які не потребують дозволу ДАБІ.  Зміни стосуються готових об'єктів класів СС1, СС2 і СС3, які вже введені в експлуатацію.  Тепер перепланування житлових і нежитлових будівель, яка не передбачає втручання в несучі конструкції, можна робити без схвалення ДАБІ.  Як сказано на сайті Мінрегіону, ці зміни повинні сприяти підвищенню інвестиційної привабливості України і можуть позитивно вплинути на позицію країни в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».

Про нововведення повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе. За його словами, в 2017 році Мінрегіон розробив перелік нескладних робіт в будівництві, які можна виконувати без дозволу ДАБІ. Тоді нововведення значно спростило облаштованість засобів доступності, зокрема, пандусів, а також заміну блоків вікон і дверей - розповів чиновник.

«В минулому році ми ініціювали розширення цього переліку для спрощення ведення діяльності в будівництві, а також поліпшення інвестклімату та дерегуляції галузі.  Зокрема, в список були включені роботи з перепланування житлових і нежитлових будівель і приміщень в них (без втручання в несучі конструкції), які відносяться до об'єктів СС2 і СС3.  Раніше це було можливо тільки для об'єктів СС1 », - додав заступник міністра.


28.01.2020