Українці готові переплачувати за житлові метри заради своєї зручності


Приміські будівельники стали більше вкладати в інфраструктуру житлових проектів. Підвищилась конкуренція, зросли вимоги до житлових комплексів, а також змінені містобудівні норми, збільшились витрати на об'єкти інфраструктури в споруджуваних ЖК до 20% від вартості самого житла.

Ще 3 роки тому в передмісті такі вкладення були на рівні 5-7%, в кращому випадку 10%.  Зокрема, каже експерт, в 2018 році в половині нових об'єктів в столичному передмісті, територія, що виділяється на інфраструктуру, становить до 15-20% площі ділянки що забудовується.

 До найбільш затребуваним об'єктах інфраструктури потенційні покупці відносять:

- наявність паркінгів,

- території для дозвілля та відпочинку (сквери всередині ЖК, дитячі, спортивні майданчики, а також дошкільні установи),

- наявність супермаркету і декількох невеликих магазинів, кафе, ресторанів.

 Наприклад, для будівництва ЖК на ділянці в 5 га (від 5 до 8 багатоквартирних будинків на 4-9 поверхів) тільки на зведення паркінгів та облаштування території необхідні вкладення в розмірі близько 7 млн. грн.  На думку експерта, в 2019 році особливу увагу забудовники передмістя столиці будуть приділяти грамотному плануванню нижніх поверхів житлових будинків.

При проектуванні перших поверхів, призначених переважно під вбудовані приміщення соціально-побутового призначення, девелопери враховують можливість створення не тільки окремих вхідних груп, щоб виконати нові вимоги до протипожежної безпеки та ін., А й звертають увагу на універсальність цього простору.  Планування перших поверхів створюються за принципом openspace, що дозволяє в найкоротші терміни і при мінімальних витратах на ремонт перепрофілювати приміщення під потреби орендаря.  


22.01.2020