Будівельні правила змінять квартири в Україні


Українським забудовникам знову перепишуть будівельні правила (державні будівельні норми, ДБН).  Їх проект вже готовий, і 8 лютого його розглядали у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.  

Чиновники приділили багато уваги пожежній безпеці в багатоповерхівках, а також кафе, дитячим садам і школам.  Новацій дуже багато.

Чи дозволять розміщувати приміщення громадського призначення (спортзали, гуртки та ін.) вище 3-го поверху.  Вони повинні бути відділені стінами підвищеної пожаростойкости і обладнані окремою системою пожежогасіння (для запобігання поширенню вогню на житлові зони будинку).

Чи дозволять відкривати кафе і ресторани на 250 і більше посадочних місць.  Але з окремими входами.

 Садки і ясла дозволять відкривати на перших двох поверхах житлового будинку.

 Кухні-ніші (вбудований кухонний куточок без обідньої зони) зобов'яжуть обладнати вентиляцією.  Там можна буде встановлювати тільки електроплиту, газову поставити не дадуть.

 Чи дозволять заводити ліфт з підземного паркінгу в будинок на перший поверх.

 Якщо раніше чиновники планували заборонити в нових будинках сміттєпроводи, то зараз залишили можливість їх будувати, але з урахуванням обладнання в них системи пожежогасіння.

 Чи дозволять встановлювати маленькі ліфти, якщо в будинку їх планується два і більше штук (з вантажопідйомністю 400 кг, замість колишніх 640 кг);

 Швидкість ліфта буде залежати від поверховості будинку: до 9 поверхів можна ставити середньошвидкісні (1,6 м / с), в більш високих будинках - швидкісні (2,5 м / с).

 У будинках на 16 поверхів і вище в кожну квартиру почнуть встановлювати обов'язковий пожежний кран-комплект з котушкою-рукавом довжиною не менше 15 м.


13.01.2020