Апартаменти в новобудовах - підводні камені


Інвестуючи в апартаменти, слід враховувати, що ця нерухомість належить до нежитлового фонду.

Неможливість прописки.  Юридичні апартаменти належать до нежитлової нерухомості, тому отримати прописку або довгострокову реєстрацію за місцем проживання в них не можна. При покупці апартаментів слід врахувати наступні обставини: так, без прописки ви не отримаєте місця в дитячому садку або школі, розташованих в цьому районі.

Комунальні платежі як для нежитлової нерухомості.  Платити за користування міськими комунікаціями доведеться за тарифами для нежитлових приміщень, які в середньому на 15% вищі за тарифи для житлових площ.  Для порівняння: електроенергія для житлового фонду 0,9 грн за кВт⋅ч, для нежитлового - 1,97 грн. Опалення для житлового фонду варто 1611 грн за 1 Гкал, для нежитлового - 1813,7 грн.  Втім, якщо площа апартаментів до 30 кв. м, то різниця в комунальних рахунках практично невідчутна. Неможливість оформити субсидію або пільгу. Оскільки апартаменти не розглядаються як житлове приміщення, отримати на них субсидію або користуватися пільгою при оплаті комунальних платежів не можна.

Норми будівництва житла.  При зведенні об'єктів житлового типу забудовник повинен дотримуватися ряду норм, серед яких щільність забудови, рівень інсоляції і шумоізоляції в приміщеннях, наявність паркомісць та інше.  Зводячи апартаменти, всіх цих норм можна не дотримуватися. І якщо проблему з паркуванням і шумоізоляцією ще можна вирішити самостійно, то на здатність пропускати сонячне світло слід звернути окрему увагу при купівлі апартаментів.  Якщо ж апартаменти сусідять з житловими приміщеннями, проблем з інсоляцією не повинно виникнути.

Податок на нерухомість.  Власник апартаментів повинен щорічно сплачувати податок на нерухомість - 1% від мінімальної зарплати за квадратний метр.

Податок при продажу.  І на житлову, і на нежитлову нерухомість діє однакове оподаткування: 5% податку плюс 1,5% військового збору.  Але в разі житлового фонду ця схема працює, тільки якщо нерухомість у власності менше трьох років, а в разі нежитлового - завжди.  Тобто податок 6,5% ви заплатите в будь-якому випадку.

Судові тяжби.  Якщо з якихось причин (борги по кредитах або оплати ЖКП) суд накладає арешт на житлову нерухомість, і вона виявляється єдиним житлом відповідача, то виселити з квартири його не можуть.  Інша справа з апартаментами, які не вважаються за житлом. Якщо накладено стягнення боргу за допомогою реалізації нерухомості, то суд має право виселити вас і виставити апартаменти на торги.


07.01.2020