Держстат: індекс цін на будівельно-монтажні роботи за підсумками 2019 року


 За 12 місяців 2019 го українські будівельні компанії наростили витрати на житлове будівництво на 22,6% в порівнянні з 2018 роком.

 Як стало відомо, індекс цін на будівельно-монтажні роботи у 2019 році виріс на 23% в порівнянні з попереднім роком.  

 Так, індекс цін на будівельно-монтажні роботи збільшувався протягом усього 2019 року.  Найбільше зростання зафіксовано в лютому: на 25,4% в порівнянні з аналогічним місяцем 2018 року.  При цьому за результатами року індекс ціни на будівельно-монтажні роботи житлових та нежитлових будівель виріс однаково і склав 22,6%.

 Нагадаємо: індекс цін на будівельно-монтажні роботи - це те, як змінюється вартість фіксованого набору матеріальних ресурсів і послуг в даний період часу в порівнянні з попереднім.  Обчислюється індекс наступним чином: вибірковий перелік підприємств, які виконують будівельні роботи, надають свої кошториси. На їх підставі фахівці Держстату розраховують опосередковану вартість будівельно-монтажних робіт за видами споруд і потім порівнюють з попереднім місяцем, кварталом або роком, обчислюючи індекс.

 Учасники будівельного ринку використовують індекс цін на будівельні робіт для того, щоб спрогнозувати вартість будівництва на етапі проектування.  Зростання або зниження індексу свідчать про збільшення або зменшення обсягів будівельних робіт.


30.12.2019