Великий борг за ЖКП - позов до суду


 Відносини між постачальниками комунальних послуг та населенням, в тому числі питання заборгованості, регулюються Законом «Про житлово-комунальні послуги».

На кінець січня 2019 року заборгованість населення України з оплати за житлово-комунальні послуги (ЖКП) склала 62,6 млрд грн.  Про це повідомила Державна служба статистики України на своєму офіційному порталі. Всього в січні поточного року українці заплатили 15,1 млрд грн за комунальні послуги.  Це склало 71,8% нарахованої за цей період суми.

 Борги населення за ЖКП розподілені наступним чином:

- за газопостачання - 29,1 млрд грн;

- за централізоване опалення та подачу гарячої води - 20 млрд грн;

- за утримання будинків і прибудинкових територій - 3,1 млрд грн;

- за вивезення побутових відходів - 0,6 млрд грн;

- за поставку електроенергії - 5,7 млрд грн.

 Середньостатистичний квитанція за комунальні послуги на одного людини з урахуванням використання електроенергії становить 2693,2 грн.  При цьому середня номінальна заробітна плата за січень 2019 року дорівнює 9223 грн.

 Якщо борг великий і оплатити його немає можливості, держава надає розстрочку на його погашення - реструктуризацію заборгованості.  З 2018 року заявку на реструктуризацію боргу з оплати ЖКП можна подати онлайн. За даними Держстату, в січні 2019 року складено 3 664 договорів, що стосуються реструктуризації боргів населення, на загальну суму 21,92 млн грн.

 

 Тих боржників, які не поспішають прощатися з боргами, чекає суворе покарання: борг за ЖКП, що перевищує десять мінімальних заробітних плат (41 730 грн), дає право постачальнику послуги звернутися до суду з позовом про арешт і продаж майна боржника.


27.12.2019