Як правильно утеплювати цоколь в приватному будинку


Через які місця в будівлі втрачається найбільша кількість тепла зимою? Це стики між панелями, кути та цоколь, тому при утепленні будинку особливу увагу слід приділяти цим місцям.
Сьогодні розповімо про утеплення цоколя.
Утеплення цоколя будинку екструдованим пінополістиролом - процес трудомісткий і непростий. Крім того, важливість цієї роботи полягає в тому, що від правильності виконання утеплення буде залежати довговічність будинку. Якщо, наприклад, утеплити цоколь та стики пінополістиролом вийшло якісно і у відповідності з усіма правилами, то витрати на опалення будинку взимку помітно скоротяться, адже потрапляння холодних потоків повітря в приміщення буде обмежено.

А ось кілька додаткових порад:
- Підготуйте поверхню цоголя до утеплення: поверхня повинна бути рівною, без дефектів, та проґрунтованою.
- По завершенні всіх підготовчих робіт можна почати монтаж утеплювача. Утеплення цоколя найкраще починати з кута. Такий підхід дозволить зробити якісну розмітку, а також нарізати теплоізоляційний матеріал заздалегідь.
- За допомогою зубчастого шпателя ретельно промазуємо всю поверхню клеєм, після чого прикладаємо пінопласт або пінополістирол до стіни, трохи тримаємо, поки клей схопиться, і відпускаємо.
- Всі стики, які утворюються при роботі з пінополістиролом, необхідно акуратно проклеювати, для чого використовується традиційна монтажна стрічка.
- Після приклеювання кількох листів, потрібно закріпити їх пластиковими дюбелями.
- Як тільки закінчиться процес приклеювання і кріплення утеплювача до поверхні цоколя, необхідно прикріпити укісними кут.

Також слідуйте рекомендаціям на зображенні для правильного утеплення цоколя та кутів.


29.08.2019