Неочевидні ознаки того, що за вашим будинком спостерігають грабіжники


В середньому в рік на 100 тис. осіб припадає 901 крадіжка. Щоб не поповнити сумну статистику, люди намагаються забезпечити своєму будинку безпеку: хтось вибирає сигналізації, а хтось довіряє міцним дверям зі складними замками. Але навіть найбільш пильні не завжди помічають, що грабіжники вже поклали око на їхній будинок і вичікують потрібний момент. Звертайте увагу на дрібниці, які можуть бути пов'язані з пограбуванням, навіть якщо на перший погляд вони здаються незначними.

1. Пропажа сміття

Грабіжників приваблюють не тільки гроші і коштовності. Люди можуть викинути у сміття непотрібні папери, які містять важливу інформацію: П.І.Б., дату народження, місце роботи, номер паспорта і інші дані. Вони і потрібні грабіжникам, щоб використовувати у своїх цілях. Так що візьміть за правило завжди рвати на дрібні шматочки будь-які папери з особистою інформацією, перед тим як викинути. І якщо помітите, що хтось копався в вашому смітті, будьте пильні: не завжди це бездомний в пошуках їжі.

2. Пропажа собаки

Собаки, які охороняють квартиру або будинок, - перешкода для злодіїв. Тому вони можуть спробувати позбутися від «сторожа», випустивши або виманивши його на вулицю, коли господарів немає вдома. Через пару днів злодії повернуться, не боячись бути покусаними. Звичайно, зникла собака не завжди сигналізує про підготовку крадіжки, але зовсім відкидати такий варіант не варто.

3. Порожній бензобак

Щоб господарі квартири не повернулися з роботи раніше, злодії можуть злити бензин, щоб таким чином затримати власника на шляху додому. У гіршому випадку ви можете навіть не встигнути доїхати до заправки, а значить, повернетеся додому ще пізніше. Тому якщо ви впевнені, що ще вчора ввечері бензобак був повний, а сьогодні вже пора знову заїхати на заправку, попросіть кого-небудь доглянути за будинком до вашого приходу.

4. Проблеми зі світлом

Якщо ви живете в приватному будинку і у дворі у вас встановлені ліхтарі з датчиками руху, відразу ж перевіряйте їх в разі несправності. Трохи викручені, але не перегорілі лампочки - сигнал того, що хтось хоче проникнути в ваш будинок, залишившись непоміченим.

Пам'ятайте: якщо ви повернулися додому і застали злочинців, не намагайтеся їх злякати або затримати самостійно. Ваше життя цінніше будь-якого майна. Постарайтеся непомітно вийти з квартири або будинку і зателефонуйте в поліцію.


13.03.2019