Який відсоток покупців в Україні купують квартиру в іпотеку


Вибираючи квартиру із залученням кредитних коштів, покупці звертають увагу на процентні ставки банків.  Ми провели опитування серед професійних ріелторів щоб дізнатися, скільки покупців користується іпотекою при купівлі квартири на первинному і вторинному ринках нерухомості в різних містах України. В результаті опитування з'ясувалося, що більшість інвесторів не мають наміру купувати житло в іпотечний кредит через високі відсоткові ставки, що пропонуються банками.

Українські банки пропонують потенційним покупцям наступні мінімальні відсоткові ставки річних на придбання житла в гривневому еквіваленті:

- Райффайзен Банк Аваль - від 17%,

- Приватбанк - від 17,9%,

- Ощадбанк - від 19,99%.

 Не більше 10% покупців купують квартири в іпотеку у Харкові, Запоріжжі, Рівному, Чернігові, Миколаєві, Тернополі, Херсоні, Черкасах та Чернівцях. Небажання клієнтів купувати житло в кредит аргументовано високими процентними ставками банків і певною недовірою до цих фінансових структур. Як зазначають респонденти, відсоток тих, хто все ж наважується на іпотечний кредит вищий ніж в інших містах, що в свою чергу пов'язано також з більш високим рівнем доходів у зазначених регіонах.

 У Вінниці, Житомирі та Ужгород не більше 8% інвесторів користуються іпотечним кредитом при купівлі квартири на первинному і вторинному ринках нерухомості.

За даними агентств нерухомості, у Києві, Дніпрі, Львові та Хмельницькому купувати житло в іпотеку воліють 7% клієнтів. Решта 93% не цікавляться умовами надання банківських кредитів.

Мінімальна кількість покупців, які купують квартиру за допомогою іпотечного кредиту виявлено в Одесі, Кропивницького, Сумах, Луцьку, Івано-Франківську та Полтаві - 5%.


07.03.2019