Які документи повинні підготувати претенденти на участь в держпрограмі «Доступне житло»


У Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву розповіли про документи, необхідні для участі у програмі пільгового кредитування для придбання житла. Громадяни, які перебувають на обліку з приводу поліпшення житлових умов, готують такий пакет документів:

- Заява про надання державної підтримки (за формою визначеною Держфондом сприяння молодіжному житловому будівництву (ГФСМЖС)).

- Інформація з Державного реєстру прав на нерухоме майно (далі Держреєстр прав) про наявність у власності житла на кожного члена сім'ї. Документ отримують у нотаріуса в паперовій формі у вигляді витягу (копії) записи з Держреєстру прав.  Документ повинен бути зареєстрований нотаріусом не раніше ніж за день до подачі заяви про надання державної підтримки.

- Довідка про перебування на квартирному обліку. Довідка про реєстрацію місця проживання на кожного члена сім'ї, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, сільським головою. Якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради створено за формою, встановленою в додатку 13 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207.

- Копія свідоцтва про шлюб (у разі його укладення).

- Копії паспортів дорослих членів сім'ї.  Якщо паспорт у формі книжки зразка 1993 року, потрібні копії сторінок, що містять останнє фото, прізвище та ім'я, дату видачі, назву органу, що видав паспорт і місце прописки.

- Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Документи, необхідні для визначення платоспроможності:

1. Довідка про грошові доходи.

2. Документи, що підтверджують грошові доходи всіх членів сім'ї із зазначенням їх розміру:

- довідки з місця роботи про розмір доходу останні 6 місяців;

- довідка з територіального органу Пенсійного фонду України про розмір пенсійних виплат останні 6 місяців.  Копія свідоцтва про народження або інші документи, що підтверджують родинні стосунки.

У разі розбіжностей між відомостями, наданими претендентом і з записи в Держреєстрі прав, претендент подає письмові пояснення. По громадянам з категорії «ветерани» готують документи з наведеного вище переліку і додають до нього свідоцтва про належність до групи, на яку поширюється дія окремих положень Закону України  № 3551-12. «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Громадяни, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини 1-ї статті 6 зазначеного закону, додатково до наведеного переліку подають:

- копію посвідчення учасника бойових дій, виданого відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабміну від 12.05.1994 № 302.

- копію довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції, за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413, з подальшим наданням витягу з Єдиного реєстру учасників антитерористичної операції. Громадяни, на яких поширюється дія пунктів 10-14 частини другої статті 7 зазначеного закону, додатково до наведеного переліку подають:

- копію посвідчення інваліда війни з написом «Посвідчення інваліда війни - інвалід», виданого органами соціального захисту за місцем реєстрації громадянина. Інформацію органу соціального захисту про надання статусу інваліда війни.

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) готують документи з наведеного вище переліку і додають до нього: акт технічного стану житла, яке розташоване в Україні. На території, де органи державної влади здійснюють повноваження в повному обсязі.  Житло, яке зруйновано і непридатне для проживання в зв'язку з проведенням АТО. Копія довідки про взяття на облік ВПЛ і копії відповідних довідок членів родини.


05.03.2019