Чому варто інвестувати у апартаменти


Всупереч розхожій думці про те, що апартаменти - це ті ж квартири, тільки просторі і з дизайнерським ремонтом, цей вид нерухомості юридично відноситься до нежитловий.  Апартаменти призначені для тимчасового проживання, в них не можна прописатися. Вони можуть розташовуватися в перебудованих будинках, які оформляються як нерухомість офісного, готельного або комерційного призначення, або в звичайних житлових комплексах.  Другий варіант кращий для інвестування - все ж зручніше жити або здавати житло в будинку, де також розташовані квартири, а не тільки офіси.

Вигідна вартість.  Це головний плюс апартаментів - різниця в ціні між ними і квартирою становить близько 10-20% на користь апартаментів.  Якщо додати до демократичної ціни невелику їх площу, то вийде, що за 450-500 тис. грн можна придбати нерухомість в центрі великого міста.  Для порівняння: в середньому 400-450 тис. грн коштує квартира 35 кв. м в Броварах.

Окупність інвестицій.  Вкладення коштів в апартаменти окупиться швидко: спочатку їх ціна нижче вартості квартири, плюс дохід від здачі в оренду.  Також слід врахувати, що апартаменти можна здавати як під житло, так і для комерційних цілей - це знижує ризик можливих простоїв нерухомості.

Приваблива інвестиція.  В першу чергу апартаменти - це вигідна інвестиція.  Апартаменти можна здавати в короткострокову або в довгострокову оренду.  Якщо немає бажання займатися пошуком орендарів і обслуговуванням житла, можна укласти договір з сервісною компанією, яка візьме всі турботи на себе.

Офіс + житло.  Статус комерційної нерухомості дозволяє зареєструвати в апартаментах юридичну адресу і відкрити там, наприклад, косметологічний кабінет, приймальню психотерапевта або навіть звукозаписну студію - сусіди не зможуть поскаржитися на шум, адже закон про тишу не працює в нежитлових приміщеннях.  А грамотне зонування приміщення дозволить облаштувати поруч кабінет або спальню - для тих, хто не поспішає йти з роботи додому.

З комерційної - в житлову.  Якщо від інвестиції в апартаменти вас зупиняє тільки те, що це все ж нежитлова нерухомість, згадайте, як було зі смарт-квартирами.  Ще два роки тому потрібно було попрацювати, щоб перевести «смарт» до житлового фонду, а сьогодні вони вже офіційно вважаються таким.  Цілком можливо, що забудовники пролобіюють і апартаменти, перевівши їх в житловий фонд з усіма наслідками, що випливають - місцями в дитячих садах, школах і можливістю прописки.


15.02.2019