Субсидії уріжуть, одержувачів перевірять тричі, влада готує новий законопроект


Влада збирається встановити жорсткий контроль за доходами українців, які отримують допомогу від держави.  У Раду поданий законопроект, що встановлює новий порядок доступу до інформації про реальні доходи тих, хто "простягає руку" не тільки за субсидіями на "комуналку", а й за іншими виплатами з бюджету.  Якщо виявиться, що людина приховала свої доходи і отримувала допомогу від держави незаконно, її доведеться повернути, в тому числі через суд.

Згідно із законопроектом, буде діяти нова система, за якої інспектори перевірять (верифікують), чи дійсно на законних підставах людині виплачуються гроші з державного і місцевих бюджетів, а також з фондів держсоцстрахування.  Допконтролю підлягають всі види виплат: пенсії, субсидії, стипендії (державні), інші види грошової допомоги і пільг: наприклад, матерям-одиначкам, учасникам боїв і т. д. Головних причин для жорстких заходів - дві: діючі закони нечітко формулюють права і обов'язки  як перевіряючих, так і тих, що перевіряються, а також те, що, за даними вибіркових перевірок отримувачів субсидій інспекторами Мінсоцполітики в 2018 році, виявлено 68 тис. чол., яким виплачувалась кілька субсидій за різними адресами. Якщо створять

Єдиний реєстр одержувачів держдопомоги в масштабах всієї країни (в Кабміні сподіваються встигнути до кінця року), подвійні виплати будуть виключені.  За даними Мінфіну, в 2018 році завдяки поточній верифікації соцвиплат вдалося попередити неефективне використання 5,9 млрд грн (близько 10% виділених на субсидії держкоштів), а 46,5 млн грн повернути в бюджет.  У Мінфіні стверджують, що незаконних виплат може бути до 30% - в 2019 році це майже 20 млрд грн.


11.02.2019