В Україні виводять оренду житла з тіні


В Україні йде розробка законопроекту про інститут орендного житла, щоб повністю вивести цей ринок з тіні.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Розробкою документа займається Мінрегіон.

"Найголовніше: в своєму законопроекті ми прописуємо, що підприємці, які орендують житло та надають його своїм працівникам, можуть закладати це в собівартість виробництва", - заявив Зубко.

За його словами, незважаючи на те, що популярність орендного житла в світі зростає, в Україні "ні держава, ні муніципалітети не отримують з нього доходів".

"Якщо ми запустимо цей інструмент, могли б вирішити питання для тих же бюджетників. До бюджету просто будуть закладатися кошти на оренду житла, це врегулює взаємовідносини і відкриє ринок. Залишається питання, яким буде розмір податку. З податковим комітетом ми проговорили - 18%,  це вигідна ставка ", - сказав віце-прем'єр.

Він додав, що ставка повинна бути нижче податку з нерухомості.

Нагадаємо, в серпні 2018 року в Мінрегіоні повідомляли, що законопроект про оренду житла розробляється давно, але існуючий варіант "не охоплює всіх проблем, які хвилюють людей і на вирішення яких має бути спрямований новий документ".


07.02.2019