Експерти прогнозують здорожчення ділянок під забудову


В 2019 експерти прогнозують укорінення діючих тенденцій і подорожчання землі. За підрахунками експертів DOM.RIA, попит на землю в найцікавіших напрямках виросте відразу на 20-25%, а ціни - в середньому на 10%.

 

Це ж стосується великих ділянок, потенційно придатних для будівництва багатоповерхівок. Земля під них може додати в ціні 5-7%. Очікується, що найактивніше наділи будуть розкуповувати під Києвом,Харковом, Дніпром і Львовм. Вже зараз за цими напрямками попит перевищує пропозицію відсотків на 20, кажуть будівельники.

Тому торгуватися за землю будуть неохоче як з будівельниками, так і приватними покупцями. Скидати ціну готові хіба що на ділянках з «проблемними» документами або у відвертій глушині, де погано розвинена інфраструктура і немає комунікацій. Наприклад, сьогодні витрати на підведення газу, зміна цільового призначення землі тощо., можуть у кілька разів перевищувати вартість самої ділянки. До того ж, попереджають ріелтори, не кожне призначення землі можна поміняти.

Землі для ведення товарного виробництва міняти не можна. Якщо це земля іншого призначення, потрібно дивитися генплан, чи передбачена можливість зміни призначення землі. Якщо так, то потрібно дивитися детальний план території або зонінг. Якщо їх немає, потрібно замовляти розробку детального плану територій. В цілому, труднощів з оформленням землі немає, якщо немає проблем в документах на землю або з власником. Багато помилок в земкадастрі, іноді доводиться чекати, щоб їх виправили.

Зовсім інша історія з ділянками з документами «під ключ». Якщо вони знаходяться в цікавих зонах, то з їх продажем зараз радять потягнути, і продати на піку попиту дорожче.


30.01.2019