Пільги чи субсидія


Пільгові категорії громадян України затверджені законодавчо. Правила надання пільг регламентуються законами і статтями Кодексу цивільного захисту. Визначено такі категорії пільговиків, які можуть скористатися правом на знижку,%:

- люди, які отримали інвалідність на війні (100);

- люди з особливими трудовими заслугами (100);

- учасники бойових дій (75);

- жертви нацистських переслідувань (від 50 до 100);

- учасники війни (знижка 50);

- члени сімей загиблих ветеранів війни (50);

- ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС (50);

- діти війни (25).

Одержувачами пільг можуть бути тільки ті українці, величина доходу яких дає право на податкову соціальну пільгу, - 2470 грн в 2018 році.

Що вигідніше.

При виборі оптимальної соціальної допомоги слід враховувати, що ситуація залежить від багатьох складових. По-перше, пільга нараховується конкретній людині, а субсидія - на сім'ю. Тобто якщо в квартирі проживають чотири людини і тільки один з них - пільговик, то знижка нараховується лише на четверту частину платіжної квитанції. Якщо рівень доходу в родині невисокий, краще скористатися субсидією.

По-друге, субсидія надається на соціальні нормативи, виходячи з 48,8 кв. м на людину, а пільга - з 31,5 кв. м. Звідси випливає, що субсидія поширюється на більшу кількість квадратних метрів, тому нею вигідніше користуватися в період опалювального сезону.


25.01.2019