Хто має право на субсидію


Відповідно до постанови Кабміну №329 від 27 квітня 2018 року, подати заяву на субсидію може кожен громадянин України, який потребує соціальної допомоги.  Кому і в якому розмірі призначати субсидію, вирішує відділ в органах соціального забезпечення. Споживач може самостійно визначити, чи призначать йому виплату, скориставшись формулою.

Спочатку потрібно розрахувати середній дохід на людину в сім'ї.  Для цього підсумовують сукупний місячний дохід, враховуючи всі зарплати, пенсії і соцвиплати. Отриману суму необхідно поділити на кількість всіх, хто проживає в квартирі, а далі розділити на 1777 (прожитковий мінімум), потім розділити на коефіцієнт 2. Те, що вийшло, потрібно помножити на 15. Отриманий в результаті результат - це обов'язковий відсоток платежу.

Помножимо цей відсоток на сукупний сімейний дохід, отримаємо суму обов'язкового платежу - тобто те, скільки сім'я повинна сплачувати за комунальні послуги в місяць.  Якщо сім'я платить більше цієї суми, значить вона має право на субсидію.

Розберемося на прикладі.  Сім'я складається з трьох осіб - чоловіка, дружини і дитини.  Сукупний місячний дохід складається з зарплати чоловіка 10 000 грн, допомоги на дитину 860 грн і становить 10 860 грн.  Подружжя з дитиною живуть в однокімнатній квартирі і платять за комунальні послуги 2000 грн.

За наведеною вище формулою вважаємо: 10 860 ділимо на кількість членів сім'ї, суму, ділимо на прожитковий мінімум, потім на коефіцієнт 2 і множимо на 15. Виходить 15,27%.  Помноживши на сукупний дохід сім'ї, отримуємо 1 659 грн - саме стільки сім'я повинна сплачувати за комунальні послуги. Так як сума ЖКП становить 2000 грн, то держава повинна надати субсидію в розмірі 342 грн.


23.01.2019