Динаміка цін на квартири в 2018 році: Держстат


Продовж усього минулого року вартість житла росла - як на первинному, так і на вторинному ринку.

За минулий рік ціни на первинному і вторинному ринку нерухомості дещо зросли в порівнянні з показниками 2017 року. Так ціни на житло з первинного ринку піднялись на 5,4%, на вторинному - на 5% відповідно. Про це повідомила Державна служба статистики (Держстат) України на своєму офіційному сайті.

Так, найбільш помітне подорожчання зафіксовано на однокімнатні квартири на первинному ринку: зростання вартості в порівнянні з 2017 роком становить 6,1%.  Найменше підняття ціни зафіксовано на трикімнатні квартири вторинного ринку - + 3,4% до показника 2017 року.

Відзначимо що у 2017 році, у порівнянні з 2016-м, вартість житла також зросла: динаміка склала + 4,7% для первинного і + 4,5% для вторинного ринку.

Держстат визначає індекс цін на житло в такий спосіб: фіксує вказану вартість квартир в угодах купівлі-продажу нерухомості і в кінці кожного кварталу виводить середнє значення вартості. Отриманий показник порівнюють із середньою ціною аналогічного періоду минулого року. В результаті обчислюється індекс зміни вартості. Розрахунки ведуться окремо по первинному та вторинному ринку і по житлових приміщеннях з різною кількістю кімнат.


19.01.2019