Новини ринку нерухомості-Олімп

News list

Приватний будинок - “за” і “проти”

Багато людей мріють жити в своєму будинку. В основному серед них переважають ті, які виросли в малогабаритних квартирах і пам'ятають світлі моменти з дитинства про поїздки на дачу на шашлики чи в село до бабусі. Сьогодні ми поговоримо про плюси і мінуси приватного будинку у порівнянні з квартирою. Давайте поміркуємо про переваги приватних будинків. Приватний будинок може здаватись справжнім палацом, коли ти живеш в однокімнатній квартирі та ще з дітьми. "Мій дім моя фортеця!". Це випливає з радянського менталітету та історичних житлових проблем.

ПЕРЕВАГИ ВЛАСНОГО БУДИНКУ:

- не бачиш і не чуєш сусідів;

- більша житлова площа;

- своя земля;

- зелень, чисте повітря;

- значно менше шуму з вулиці;

- достатньо місця для паркування, можна поставити декілька машин;

- порівняно нижча вартість квадратного метра;

- можна завести домашнього улюбленця і не одного;

- певний статус в суспільстві.

Плюсів не так багато насправді. А що ж з мінусами, чому люди масово не переїжджають за місто?

 

НЕДОЛІКИ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ:

- ремонт за власний рахунок;

- догляд за територією за власний рахунок;

- прокладка комунікацій за власний рахунок;

- зазвичай погана транспортна доступність;

- немає необхідної інфраструктури у крокової доступності;

- часто проблеми з доставкою їжі по телефону;

- погано працює пошта, коли один листоноша на все селище;

- поодинці жити страшно;

- не можна залишити порожнім на півроку, може стати притулком бомжів;

- коли будинок постаріє і його потрібно буде зносити, ніхто не дасть вам новий;

- дорога земля;

- часто низька якість інтернет зв’язку;

- постійно все заростає і виглядає запущеним, якщо не стежити за ділянкою;

- самостійне прибирання снігу взимку;

- часті перебої з електрикою - після урагану, сильного снігопаду або дощу приватний сектор часто лишається без світла, лагодять в першу чергу лінії, що ведуть до багатоповерхівок;

- прибирання більшої площі важче для домогосподарки, навесні і восени багато бруду тягнеться за ногами в передпокій.

Всі недоліки квартири, на практиці, зводяться до маленької площі, поганої екології та шумоізоляції. Тобто це мінуси, пов'язані з комфортом проживання. Якщо ж брати приватний будинок, то основні претензії до нього - це дорожнеча і складність експлуатації укупі з поганою інфраструктурою.

Отже лише вам вирішувати, з якими недоліками ви можете впоратись, а які для вас є непримиримими.

Як правильно утеплити багатоквартирний будинок

 • Перш ніж проводити роботи з утеплення фасаду житлового будинку або окремих квартир, необхідно отримати відповідні дозволи. За даними Держархбудінспекції утеплення фасадів багатоквартирних будинків регламентується наступними нормативними документами:
 • ДБН В2.6-33: 2008 «Конструкції зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування, улаштування та експлуатації »;
 • ДБН В.1.1.7-2002 «Пожежна безпека об'єктів будівництва».

Споживачі тепла, при впровадженні енергоефективних заходів, повинні керуватися правилами благоустрою міста, які були затверджені рішеннями міських рад.

 

Щоб утеплити фасад будинку, згідно із затвердженим порядком, необхідно:

1. Розробити проектну документацію і паспорт фасаду, в якій враховується:

 • висновок про технічний стан конструкції будівлі;
 • графічні матеріали (архітектурні та конструктивні креслення) на виконання ремонтних робіт;
 • дані про реєстрацію права власності на об'єкт нерухомого майна;
 • технічні характеристики застосовуваних оздоблювальних матеріалів і додаткового обладнання;
 • фотофіксацію фасадів на момент складання паспорта.

2. Погодити зміни в міській державній адміністрації.

3. Виконати роботи по утепленню фасаду.

4. Результат узгодити з архітектором.

 

Інформація про зміну фасаду вноситься в архівний примірник паспорта будівлі на підставі узгодженої проектно-технічної документації. Чи не дозволено змінювати фасади будинків, які визнані пам'ятками архітектури. Ремонт можливий тільки після отримання дозволу кабінету міністрів України, якщо неможливо зберегти будівлю в автентичному вигляді. При цьому необхідно провести комплекс науково обґрунтованих заходів щодо вивчення та фіксації пам'ятки.

 

Які штрафи передбачені за неправильне утеплення фасадів будівель

За порушення норм з утеплення житлових будинків передбачено штраф. Згідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за недотримання правил благоустрою міста штраф становить:

 • від 340 до 1360 грн (від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) для фізичних осіб;
 • від 850 до 1700 грн (від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) для посадових осіб і суб'єктів підприємницької діяльності.

Неправильне утеплення фасаду житлового будинку, можливо, спричинить проблеми з експлуатацією будинку і штрафні санкції

Взаємодія ріелтора з власником

Система взаємодії ріелтора з власником, яка вже використовується у багатьох країнах, саме набирає популярності в Україні. Це системи ексклюзивної роботи ріелтора з власником на основі прозорих, обумовлених при підписанні договору на послугу, комісійних. Така система передбачає співпрацю всього ріелторського співтовариства з продажу підготовленого і правильно поставленого на ринку об'єкта. При цьому покупець не платить ніяких комісійних ріелторам, оскільки вони вже включені в кінцеву ціну об'єкта, яку він і бачить в рекламі. Це тисячолітня логіка продажів в силу різних причин практично не дотримується сьогодні на пострадянському просторі. Що і призвело до катастрофічного падіння іміджу такої важливої та відповідальної послуги, як ріелторська. Саме зараз, під час кризи, коли найбільш затребувані послуги з продажу нерухомості, є шанс відродити довіру і повагу до цієї професії, яка вважається авангардом приватного підприємництва в силу обсягів, складності і значущості об'єкта продажу.

 

Отже: у хорошого ріелтора є досвід роботи з подібними об'єктами, він знає всі аналоги і може професійно оцінювати переваги і недоліки вашої нерухомості. Він чесний з вами, а не говорить вам те, що ви хотіли б почути (це вірна ознака невдахи, невпевненого агента, такий вам не потрібен!). Він дає вам рекомендації з передпродажної підготовки об'єкта, з безпеки, по спілкуванню з покупцями, які вийшли безпосередньо на вас та іншими агентами (завдання яких одне - збити ціну об'єкта). Він володіє інструментами маркетингу і реклами, основами юриспруденції, фінансування угод і оподаткування або, по меншій мірі, рекомендує вам перевірених фахівців з цих питань. Він вміє коректно працювати з запереченнями та емоціями покупців (ця навичка в будь-якій сфері торгівлі відпрацьовується роками, а в продажу нерухомості і поготів!). Багато чого ще повинен вміти робити носій ексклюзивної ріелторської послуги (неважливо - індивідуальний працівник чи підприємець або велике агентство з купою філій). Наполегливо шукайте такого професіонала, це дуже важливо, адже, врешті-решт, саме його зусилля і приведуть до продажу вашого об'єкта нерухомості по максимально можливої ​​на ринку ціні!


Яка вартість послуг ріелтора?


Якщо вам пощастить, і ви знайдете такого Ріелтора (треба постаратися і витратити певний час на спілкування з різними представниками цієї професії), то питання про розмір його комісійних вже не буде підійматись. Запевняю вас - ви після угоди з задоволенням заплатите зазначені відсотки комісії, тому що будете впевнені - ви виграли від співпраці з ним. Сьогодні торг з нерухомості може досягати і 10 і 15%, часом, за деякими сегментами ринку землі і приватних будинків - багато більше. Звані професійними ріелторами відсотки (зазвичай 5-6%) тьмяніють у порівнянні з тими грошима, які ви можете втратити при неадекватних діях і торгах. Хороші фахівці завжди затребувані, особливо в складні для ринку часи. Демпінгувати справжній ріелтор не буде, працювати “на авось”, з невмотивованим клієнтом, теж. Він ніколи не погодиться на таку постановку задачі: «Ви попродавайте, а там ми подивимося». Він чемно передасть вам свою візитку і щиро побажає удачі. Тому що знає, що ви до нього повернетеся! І не пошкодуєте про це!

Як вибрати хорошого ріелтора?

Так само, як вибирають постачальника будь-яких послуг, від медичних і адвокатських до перукарських та ремонтних:

1. за власними відчуттями, на рівні «подобається - не подобається він/вона мені», причому буквально за перші три-п'ять хвилин спілкування з агентом,

2. за рекомендаціями і відгуками тих людей, яким ви довіряєте.

Всі інші ознаки (сертифікати, свідоцтва та інші папірці в рамочках, всякого роду членства і нагороди, кількість співробітників та офісів ...) - до якості послуги мають непрямий стосунок. Якщо Ви помилилися з названим вище двома основними ознаками, то у вас буде шанс навчитися на своєму досвіді.

 

Зазначемо два аспекти:

• Носій ріелторської послуги, який Вам сподобався, і якого Ви найняли (тобто пообіцяли заплатити гроші і підписали договір) для надання допомоги у вирішенні свого питання на ринку нерухомості, повинен виправдовувати вашу ексклюзивну довіру з перших хвилин співробітництва до повного завершення угоди. Правильно надана послуга - це коли ви розлучаєтеся з великою сумою комісійних без жалю, з вдячністю цьому професіоналу, пишете йому відгук і починаєте рекомендувати його своїм друзям. Принагідно ви звернетеся знову ж до цієї людини, скільки б років не пройшло, і під яким би брендом він/вона не працював. Професійна ріелторська послуга дуже персоналізована. Її справжня суть - це приватне підприємництво.

 

• Мотиви і потреби у кожного клієнта індивідуальні, вони можуть дуже серйозно відрізнятися. Відповідно, одному важливо, щоб його не турбували зайвий раз, він готовий навіть віддати ключі від квартири ріелтору і чекати запрошення до нотаріуса для підписання договору купівлі-продажу. Другий не засне, якщо ріелтор не подзвонив йому ввечері і не відзвітував про виконану сьогодні роботі. Не треба забувати також, що послуги з купівлі і з продажу нерухомості відрізняються одина від одної в своїй суті, багато досвідчених ріелторів вже почали на цьому спеціалізуватися.

Тому з'ясовуйте подробиці у ентузіастів, які вам рекомендували звернутися саме до цієї людини. Крім того, не соромтесь докладно формулювати свої потреби, ставити незручні питання агенту, уточнювати, що саме він буде робити, щоб задовольнити вашу потребу на ринку нерухомості.

А потім візьміть паузу і подумайте: може вам здається, що ви і самі це все зробите, може, немає сенсу платити комісійні, які вам, навіть після роз'яснень, здаються невиправдано великими? Може, ваш досвід достатній, щоб не навантажувати нікого своїми проблемами? Тоді подякуйте ріелтору, візьміть у нього візитівку і йдіть. Він не зміг вам продати свою послугу. Почніть здійснювати купівлю або продаж самостійно, без ріелтора. Подивіться самі, що з цього вийде. Може, вам сподобається, і ви зміните професію.

Хороший ріелтор це той, який перед початком роботи по задоволенню вашої потреби на ринку нерухомості настільки вам сподобався, і настільки переконливо продемонстрував переваги роботи саме з ним, що вам вже не хочеться шукати нікого іншого. Тому що ви зрозуміли, що самі зробите цей складний комплекс робіт гірше, ніж він, і, власне, тільки виграєте, скориставшись його послугами.

Коли варто купувати житло у новобудові

В Україні у 2017 році реалізовано близько 1700 об'єктів багатоквартирної житлової забудови. У поточному році в столиці представлено близько 250 новобудов, в яких можна купити квартиру від забудовника, знаходяться на етапі будівництва і ще 100 - вже введені в експлуатацію. Умовно ступінь готовності новобудов можна розділити на три основних етапи: котлован - стадія активного будівництва - готовий будинок. Залежно від стадії будівництва об'єкту, забудовники коригують вартість квадратного метра.  Ми звернулася до представників провідних будівельних компаній з пропозицією розповісти, на яких етапах будівництва комплексу найвигідніше інвестувати в житло, і коли більшість покупців вважають за краще вкладати кошти в нерухомість, що будується.

Оксана Голобородько, керівник департаменту продажів корпорації «Укрбуд» поділилася інформацією про рівень реалізації житла на різних термінах і важливість репутації, грунтуючись на досвіді компанії: «Серед клієнтів забудовника на початковому етапі вкладають в будівництво до 40% всіх покупців. Часто репутація забудовника при прийнятті такого рішення грає ключову роль - люди читають публікації в ЗМІ, радяться зі знайомими, вивчають відгуки. Але найбільш показовою тут є кількість і якість зданих забудовником об'єктів. Тим більше, цю інформацію куди простіше перевірити - досить побачити готовий будинок і поспілкуватись з його мешканцями.

Інші клієнти зважуються на покупку в терміни від трьох місяців до року після початку будівництва. А після введення будинку в експлуатацію - всього кілька відсотків покупців, оскільки непроданих квартир майже не залишається. Наш спеціаліст відзначила, що на початковому етапі забудовник пропонує найнижчу ціну за квадратний метр. Якщо вкласти свої гроші в самому початку будівництва, економія в порівнянні з покупкою квартири в уже готовому будинку становить 30-50%.

Алла Куценко, заступник директора в групі компаній «Обрій» підтвердила твердження: «Найвигідніше інвестувати у новобудови на початковому етапі будівництва в зв'язку з низькою ціною і широким вибором квартир». За перевіренною інформацією, процес реалізації проекту можна розділити на чотири етапи. Залежно від стадії покупці активніше або повільніше інвестують в житло: початковий етап 20%, активна фаза - 50%, завершальна - 20% продажів і введення житла в експлуатацію - 10%. В середньому від початку будівництва житлового комплексу до введення в експлуатацію зростання ціни може скласти від 30 до 50%. За словами експерта, при ухваленні рішення про інвестування в нерухомість для покупця важлива бездоганна ділова репутація і стійке фінансове становище компанії-забудовника, це, здебільшого, має вирішальне значення.

Утеплення фасаду багатоквартирного будинку: дозвіл і штраф за недотримання правил виконання робіт

 

У разі неправильного утеплення фасаду багатоквартирного будинку знижується термін експлуатації будівлі, і застосовуються штрафні санкції.

Як стало відомо, в одному зі столичних багатоквартирних будинків відпало утеплення фасаду будівлі. Про це повідомив депутат Київської міської ради Вадим Пишний в групі «Святошинський район. Громада» в соціальній мережі Facebook. За інформацією чиновника, фасад багатоквартирного будинку за адресою вулиця Зодчих, 54 був утеплений в 2007 році.

 

Недоліки поквартирного утеплення багатоквартирного будинку

Споживачі, які утеплюють окремі квартири, ризикують завдати шкоди всьому багатоквартирному будинку. Фахівці проекту «Муніципальна енергетична реформа в Україні» проаналізували переваги і недоліки комплексного і поквартирного утеплення фасадів багатоквартирних будинків. В результаті було виявлено основні причини, за якими не слід утеплювати окремі квартири:

 

1. Тепловтрати - тепло буде втрачатися через не утеплені стіни сусідніх квартир.

2. Погіршення умов проживання - внаслідок неправильних конструктивно-технологічних рішень залишаються «містки холоду». Вони призводять до появи цвілі і грибка в квартирі.

3. Зношуваність житлового будинку - неякісне виконання робіт знижує теплоізоляційні властивості утеплювача, сприяє намокання огороджувальних конструкцій і їх поступового руйнування. На стику утепленій і неутепленої квартир при екстремальних температурах можливі деформаційні процеси. Їх періодичне повторення призводить до виникнення тріщин.

4. Зміна зовнішнього вигляду будинку - поквартирне утеплення псує фасад будівлі і позбавляє його архітектурної цілісності.

 

Комплексне утеплення будинку дозволяє:

 • знизити тепловтрати в усіх приміщеннях будинку;

 • продовжити термін експлуатації будівлі в результаті захисту утеплювачем огороджувальних конструкцій від погодних умов;

 • поліпшити зовнішній вигляд житлового будинку.

 

Серед переваг фахівці називають можливість скористатися державними і міськими програмами з енергоефективності. Щоб зменшити обсяги споживання енергоресурсів, в Україні була впроваджена державна програма по енергоефективності. Згідно з умовами програми, споживачам, які оформили кредит на термомодернізацію житла, виплачується компенсація. Поряд з державною програмою діють і регіональні. З місцевих бюджетів додатково виплачується компенсація від 5 до 30% від суми кредиту. Розмір виплат залежить від рішення місцевих органів влади. У Вінниці для багатоквартирних будинків впроваджена програма по енергоефективності «70/30». За умовами програми, 30% вартості термомодернізації житлового будинку оплачують мешканці, а 70% - покривається з міського бюджету.

Повний порядок: як завжди утримувати помешкання в чистоті

Ми підібрали кілька універсальних порад, слідуючи яким ви зможете без зайвих клопотів підтримувати своє житло в ідеальному стані кожен день і рідше згадувати про необхідність провести генеральне прибирання.

1. Доручіть це професіоналам

Ще пару років тому знайти прибиральницю для будинку було вкрай складно: допомогти в цьому могли лише рекомендації знайомих, або спеціальні клінінг-сервіси, які далеко не завжди працювали з фізичними особами та найчастіше пропонували не найкомфортніші, в тому числі і фінансові, умови співпраці. Сьогодні ж до ваших послуг сотні приватних фахівців з клінінгу, з якими можна домовитися безпосередньо через різні онлайн-сервіси побутових послуг, причому на вигідних вам умовах. Це означає, що ви можете замовити якусь окрему послугу (чистку килима або меблів, миття вікон або холодильника), або комплекс робіт, необхідних саме у вашій квартирі. Особливо, це актуально коли потрібно прибрати нову квартиру перед заселенням.  Ще один плюс - можливість вибрати прибиральницю виходячи з ціни, прикладів робіт, рейтингу та відгуків попередніх замовників. Останнє особливо важливо, тому що, впускаючи незнайомої людини в свій будинок, хочеться бути впевненими в її репутації і чесності.

2. Позбавтеся від непотрібного мотлоху

Ми регулярно купуємо одяг, техніку і предмети для будинку, але, як правило, користуємося лише частиною з них. При цьому нам складно змусити себе викинути ту чи іншу річ: завжди знайдуться виправдання, чому саме це плаття потрібно залишити в гардеробі, а цей зламаний стілець ще стане в нагоді в господарстві. А тим часом, наші шафи забиті, а від однієї думки навести в них порядок кидає в тремтіння, і все це припадає пилом роками, віднімаючи нашу енергію (не дарма фахівці з фен-шую радять позбавлятися від речей, якими ми не користуємося протягом одного року). Не любите викидати речі? Не біда: продайте їх на «олкс» або через соціальні мережі, там завжди знайдеться покупець, якому якраз потрібен фен, який лежить у вас без діла.

3. Організуйте зберігання правильно

Якщо ваш одяг регулярно виявляється поваленої на спинці стільця замість того, щоб бути розвішаним на вішалках в гардеробі - прийшов час переглянути систему зберігання речей. Можливо, звичні шафи-купе просто не для вас: продайте свій і звільніть місце для парочки рейлів для одягу або модульних систем зберігання, які можна знайти в магазинах типу IKEA. Дешево, зручно і багатофункціонально!

4. Дізнайтеся, як прибирати в квартирі один раз

Якщо ви ще не чули про систему «КонМарі», а захаращеність - звичайний стан вашого житла, пора прочитати гучну книгу Марі Кондо «Магічне прибирання». Марі - найпопулярніший в світі консультант з наведення порядку і автор революційного методу, який допоможе вам робити прибирання всього один раз на тиждень. Крім того, автор книги обіцяє, що разом з порядком в квартирі ви наведете його і в своїй голові.

Квартира - “за” і “проти”

Чи варто жити в квартирі, можливо краще перебратись в приватний будинок? Час від часу схожі питання турбують багатьох наших співвітчизників. Власна квартира, у порівнянні з приватним будинком, вимагає значно менше уваги і сил господаря для підтримання її в гарному стані.  

Звісно, квартири, і райони в яких вони знаходяться, мають різні переваги та недоліки, проте ми спробували відокремити найбільш загальні. Давайте подивимось на плюси і мінуси придбання і експлуатації квартири.
Панельна п'ятиповерхівка зі звичайним брудним під'їздом без ремонту, галасливими сусідами, помальованими стінами. Так, не дуже хочеться жити в одній з комірок цього коммблока.

Зберемо для початку всі мінуси квартир в один список.

Мінуси проживання у квартирі:

- сусіди, серед яких можуть бути бешкетники, алкаші, і любителі вранішніх ремонтів ;
- шум з вулиці;
- висока щомісячна плата за комунальні послуги;
- низькі стелі;
- мала площа;
- відносно не велика кількість зелені навкруги;
- проблеми з паркуванням;
- певний тиск суспільства на твоє приватне життя;
- загазованість і погана екологія;
- висока ціна за квадратний метр;
- складно утримувати домашніх тварин.
Але якби все було так погано, люди б селилися в будинках будь-яку ціну. Значить, є істотні плюси!

Плюси проживання у квартири:

- побутова інфраструктура в крокової доступності;
- хороша транспортна доступність;
- швидкий інтернет;
- працює доставка з інтернет-магазинів і кафе;
- пошта не втрачається і приходить швидко;
- більша захищенність від грабіжників;
- центральні комунікації;
- значно вища протипожежна безпека;
- всі вуличні та загальнобудинкові проблеми вирішують комунальні служби;
- квартиру простіше залишити на тривалий час порожньою - туди не залізуть бомжі;
- квартиру легше і швидше здати в оренду;
- продати її теж можна швидше, ринок більш ліквідний;
- у разі знесення будинку держава зобов'язана викупити вашу квартиру за ринковою ціною або надати рівноцінну.

Сьогодні, забудовники враховують та виправляю чимало “мінусів” із першого списку. Біля новобудов з’являються зелені газони, гральні майданчики для дітей, та місця для парковки автомобілів. У майбутніх власників житла завжди є вибір.

Угода купівлі-продажу. Як уникнути шахрайства

В усі часи є люди, які хочуть поліпшити свої житлові умови, зробити обмін з доплатою або зняти квартиру. І не наживається на цьому тільки ледачий шахрай: квартири все дорожчають, а законодавство, в цій області, далеко не таке досконале, як хотілося б чесним громадянам.

Фантазія професійних брехунів невичерпна: використовуються підставні особи, підкуповується нотаріус, складаються хитрі договору на користь аферистів ... Шахраї заради однієї угоди можуть поміняти номера квартир на поверсі або назву вулиці на будинку. Способи обману постійно вдосконалюються, що придумають винахідливі шахраї в наступний раз, ніхто не знає.

Найголовніша порада при операціях з нерухомістю - звертайтеся в агентства нерухомості, які мають хорошу репутацію і кваліфікованих фахівців. Але, на жаль, повністю убезпечити себе від обману не зможе ніхто, навіть професіонали допускають помилки або в гонитві за прибутком не помічають ризиків. Тут ми даємо кілька порад, стосовно того, як можна убезпечити свою угоду від несподіваних проблем.

Поради продавцям квартир.

Укладаючи угоду, вказуйте в договорі реальну вартість квартири, за яку ви отримуєте гроші. Бувають випадки, коли шахраї-покупці переконують продавця квартири вказати в договорі суму менше реально заплаченої: нібито не має сенсу платити "зайві" гроші в якості податків. А потім як раз її і виплачують за квартиру - не більше. Отримавши завдаток за квартиру, не можна розслаблятись, навіть якщо обидва примірника договору залишаються у продавця. Аферисти знаходять найрізноманітніші способи обману: наприклад, заплативши частину грошей, їдуть за рештою суми. Самі приїжджають до нотаріусу, який укладає договір, і просять у нього копію договору: свій екземпляр вони нібито втратили. Довірливий або підкуплений нотаріус може піти назустріч, видати копію, а шахраї швидко зареєструють угоду в БТІ і продадуть квартиру.

Поради покупцям квартири.

Уважно перевіряйте документи на нерухомість: нерідкі випадки, коли продають орендовану квартиру за підробленими документами.
Необхідно перевірити у продавця / покупця квартири справжність документів, що засвідчують його особу, в психоневрологічному і наркологічному диспансері за місцем проживання перевірити чи не перебуває він/вона на обліку. Це складно, але угоди, укладені недієздатною особою-продавцем, вважаються недійсними. В органах опіки та піклування обов'язково перевірте наявність або відсутність рішення судових органів про визнання власника квартири недієздатним. У цих же органах необхідно дізнатися, чи існує дозвіл на проведення угоди з нерухомістю.

Скільки українців встигли подати заявки на участь у програмі «Доступне житло» 2018 року

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву 28 листопада 2018 року розпочав прийом заяв від претендентів на участь у програмі «Доступне житло». Протягом 28-30 листопада 2018 року заявки на участь у програмі «Доступне житло» з фінансовим забезпеченням у 2019 році подали приблизно 2000 українців. Про це повідомила прес-служба Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Наприклад, у місті Києві та області за один робочий день вдається оформити 60-70 пакетів документів. За словами керівника іпотечного центру Миколи Марчука, за 30 листопада до кінця робочого дня в столичному офісі в чергу для подачі документів записалися 1201 чоловік. З урахуванням навантаження в регіональних управліннях, за три дні прийому в чергу записалися приблизно 2000 чоловік.

 

Голова іпотечного центру Сергій Кімнатний впевнений, що регіональні управління з роботою справляться, так як оформлення документів триватиме до кінця цього року. У перші три дні роботи зафіксовано ажіотажний наплив відвідувачів. За перший день прийому документів, 28 листопада, співробітники всіх відділень на місцях обробили 156 пакетів документів. У службі вважають, що всі, хто має право претендувати на участь в програмі, до кінця терміну зможуть подати документи. Фонд працює прозоро, заявники можуть контролювати проходження документів по електронному реєстру дистанційно - на сайті.

 

На виконання програми «Доступне житло» уряд України виділив 30 млн грн з державного бюджету на 2019 рік і розподілив їх по регіонах на пропорційній основі. Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №272 від 17.10.2018, області отримали бюджетні кошти в залежності від кількості зареєстрованих учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб і громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Як зазначив Сергій Кімнатний, було запропоновано додатково виділити на 2019 рік для програми «Доступне житло» 9 млн грн. За його оцінкою, цю суму можна сформувати за рахунок економії коштів інших житлових програм. Відповідні документи вже надійшли на розгляд до профільних міністерств. У наказі Кабміну №272 про виконання програми «Доступне житло», державна компенсації витрат на покупку житла розподілена так:

- для учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб - 50%;

- для громадян, які потребують поліпшення житлових умов - 30%.

Станом на 1 грудня 2018 року у черзі на обліку для поліпшення житлових умов перебувають приблизно 657 тис. громадян України, з них 10% - молодь. Сергій Кімнатний звернув увагу на те, що кількість громадян, які потребують житла, необхідно уточнити. «Зареєстровані понад 1,5 мільйона внутрішніх переселенців, але немає даних, скільки з них потребують вирішення житлового питання», - описав він ситуацію.

За оціночними даними, понад 60% переселенців не мають наміру повертатися на території колишнього проживання, і вимагають вирішення житлового питання. Не мають житла також приблизно 9 тис. учасників АТО. «У рішенні цієї проблеми їм потрібна допомога держави і органів місцевого самоврядування», - зазначив фахівець.

Як зігрітися у будинку до настання опалювального сезону: топ-10 порад

В Україні тільки почалася холодна і дощова осінь. До опалювального сезону залишилося півтора місяці, а мерзнути вдома ми вже почали. Некомфортний холод, який оселився в наших квартирах, можна усунути безліччю способів, щоб дочекатись поки виключать батареї.
Ми згрупували найефективніші способи збереження тепла в квартирі до опалювального сезону.

Порада 1 - Відкрити штори, щоб впустити в приміщення сонячне світло.

Ця порада актуальна, якщо на вулиці сонячна погода, а температура повітря низька. При відкритих шторах і піднятих жалюзях промені сонця потраплять в кімнату, відіб'ються від стін і розсіються по всьому приміщенню. Так в денний час доби можна підвищити температуру в квартирі на один-два градуси.

Порада 2 - Використовувати подвійні штори для запобігання втрати тепла

Після настання сутінків в квартирі стає холодно і незатишно, тепло випаровується через вікна, непомітні щілини в дверних рамах і вентиляційні системи. Щоб запобігти втраті тепла, варто створити другий шар штор з ковдри, покривала, пледа або навіть куртки. Розташувати імпровізовану штору необхідно в простір між вікном і звичайними шторами. Також можна зшити або придбати утеплену штору. При цьому обов'язково слід перевірити, чи не дме чи з вікон і вхідних дверей. Якщо відчувається холодне повітря, потрібно це усунути, утепливши двері і вікна (наприклад, за допомогою спеціального ущільнювача).

Порада 3 - Постелити килим на «голий» пол

Ламінат, лінолеум, паркет, плитка на підлозі - це, безумовно, стильно і приємно в спекотну пору, коли таке покриття здатне злегка охолоджувати. Але восени, коли в квартиру приходить прохолода, вдалим рішенням буде накрити підлогу килимом, бажано з товстим високим теплом ворсом. Це хороший шар ізоляції, особливо ефективний для мешканців квартир на перших поверхах багатоквартирних будинків. Килим на підлозі стане перешкодою для холодного повітря і зігріваючим порятунком для ступень.

Порада 4 -  Після гарячого душу залишати двері ванни відкритими

Можна залишати ванну кімнату відкритою під час душа і прийняття ванни або відкривати двері після купання. Гарячий вологе повітря швидко підвищить температуру в сусідніх кімнатах. Мінус цього способу в тому, що через півгодини все тепло остаточно випарується.

Порада 5 - Кутатись в ковдру, надягати теплий одяг

Це класична порада для тих, хто хоче зігрітися вдома. Засинати під кількома ковдрами, ходити по будинку в теплому халаті, натягнути вовняні шкарпетки або надіти багато шарів одягу - гарне рішення восени. Найкраще зігріває термобілизна і одяг з натуральних тканин: бавовни і шерсті. Восени не варто ходити по квартирі босоніж. Ви можете не відчути холоду, але організм переохолоджуватиметься і раптово наскочить застуда. З настанням осені під рукою потрібно тримати теплий плед або накидку. До слова, у великій квартирі ефективніше зігріти себе, а не повітря навколо. 

Порада 6 - Використовувати гарячу грілку

Грілку, яка довго буде залишатися теплою, можна зробити зі звичайної пластикової пляшки, наповнивши її гарячою водою. Таку грілку можна покласти на ноги під ковдрою перед сном для комфортного засинання.

Порада 7 - Прикрити вентиляційні канали в квартирі

У холодну пору року тепло непомітно виходить з приміщення через вентиляційні канали, особливо, якщо квартира знаходиться на верхніх поверхах будинку. Вентиляційні системи не можна закривати наглухо. Зате можна прикрити їх спеціальними дверцятами або звичайним відрізком щільного паперу або картону. Це допоможе підвищити температуру в приміщенні приблизно на 3-4 градуси.

Порада 8 - Використовувати обігрівачі для підвищення температури повітря в квартирі

На ринку обігрівальних приладів восени аншлаг і справжнє свято для любителів вибирати. Існує велика різноманітність цих приладів - від інфрачервоних і масляних до газових. Потрібно бути обережним і не перестаратися з використанням електричних обігрівачів, щоб не довелося платити за світло величезні рахунки. Інфрачервоний обігрівач і тепловентилятор добре обігріють приміщення і не витратять великої кількості електроенергії. Масляні радіатори споживають більше електричної енергії і сушать повітря, а звичайна газова плита взагалі не витрачає світло, зате випалює кисень.

Порада 9 - Грітися за допомогою їжі і напоїв

Найкраще зігріє чашка чорного або імбирного чаю, компоту, какао або гарячого шоколаду. Цікаво, що існують продукти, які мають зігрівальні властивості. Це чорний і червоний мелений перець, кориця, імбир, солодкі фрукти. А також горіхи, овочі, сир, курага і банани. Можна дотримуватися думки, що для зігріву потрібно вживати в їжу м'ясні продукти - під час розщеплення тваринних жирів і протеїнів виділяється енергія, яка зігріває організм зсередини.

Порада 10 - Теплі тапки

Перед тим, як надіти теплі шкарпетки, ноги можна розтерти спиртовим розчином або зігріваючим кремом. Щоб швидше зігрітися, перебуваючи в квартирі, можна насипати в шкарпетки трохи гірчичного порошку або приклеїти на плечі гірчичний пластир. Також можна купити хутряні або ультрасучасні USB-тапочки. Це тапки-гаджет з внутрішнім підігрівом, які підключаються до комп'ютера через порт USB. Цікаві поради, як зігрітися восени в квартирі
- Необхідно закрити кімнати, в яких нікого немає. Це допоможе зберегти тепло в тих приміщеннях, де перебувають мешканці квартири.
- Потрібно робити зарядку, вона зігріває.
- Можна зайнятися приготуванням страв - включена газова або електрична плита гарантовано підвищать температуру повітря в квартирі на кілька градусів.
- Якщо ви дуже змерзли, рекомендується обов'язково прийняти гарячу ванну і нанести на тіло шар косметичного масла.

При наявності загальнобудинкового лічильника теплової енергії споживачі будуть менше платити за тепло: подробиці

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розповіли, на скільки знизиться вартість централізованого теплопостачання в будинках, оснащених загальнобудинковими теплолічильниками.

Як стало відомо, теплопостачальні компанії встановлять загальнобудинкові прилади обліку теплової енергії за свій рахунок, але придбати сам прилад мають мешканці будинку. Під час опалювального сезону при оплаті тепла споживачі будуть економити від 150 до 180 грн щомісяця. Про це повідомив очільник Мінрегіону Геннадій Зубко.

За словами чиновника, споживачі повинні сплатити за встановлення загальнобудинкового лічильника теплової енергії. Вартість оснащення житлового будинку приладом обліку тепла буде розстрочена на 5 років. Витрати з оплати встановлення лічильника теплової енергії на одну квартиру складуть приблизно 18 грн на місяць.

Введення комерційного обліку тепла в багатоквартирних будинках дозволить споживачам оплачувати фактичні обсяги споживання теплоенергії і буде стимулювати до економії енергоресурсу, що передбачено в умовах ефективної дії закону про комерційний облік теплової енергії.
Очільник Мінрегіону повідомив, що в законі визначено права і обов'язки споживачів тепла і компаній, які надають послуги з теплопостачання. Щоб закон ефективно працював, необхідно дотримуватися прийняті правила. Документ регулює процес установки, обслуговування та експлуатації загальнобудинкових теплолічильників і тепломереж. Так, мережі подачі теплоенергії до входу в будинок повинні обслуговувати постачальники. Компанії повинні підтвердити здатність модернізувати тепломережі, знизити тепловтрати і збільшити ефективність.

Українці вимагають дозволити встановлення індивідуального опалення в квартирах

В Україні чинним законодавством заборонено встановлювати системи індивідуального опалення в окремих квартирах багатоповерхового будинку.

Якщо в багатоповерховому будинку діє система централізованого опалення, то припинити постачання тепла можна тільки у всій будівлі за згодою всіх мешканців. Як стало відомо, таке правило прописано в «Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання». Документ затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005.

Українці вимагають скасувати цю норму і дозволити встановлення систем індивідуального опалення в окремих квартирах. Відповідне звернення було зареєстровано на сайті петицій до Президента України. Автор документа Олександр Платоненко пропонує внести зміни в порядок відключення житлових будинків від централізованого теплопостачання. «Передбачити можливість окремим квартирам і їх власникам звертатися до відповідних органів про встановлення пристроїв індивідуального опалення», - йдеться в петиції. Автор пропонує внести зміну в обов'язкова вимога про згоду всіх мешканців будинку і зобов'язати комісію, яка приймає рішення про відключення квартири від системи централізованого теплопостачання, розглядати всі заяви.

У петиції йдеться, що спрощення правил відмови від централізованих поставок тепла дозволить знизити навантаження на енергетичну систему України, а споживачам - економити на оплаті ЖКП.